Biju uz õperu.

Oktobris 27, 2008

Aha, operā.

Sen jau bija tāda perversa vēlme apmeklēt simfonisko orķestri, baletu, operu vai tam līdzīgas muļķības. Lūk, kad saņēmāmies, tai vakarā visoptimālāk bija tikt uz operu, un aiziet.

Biļetes lieliski varēja pasūtīt biļešu paradīzē, ilgi gan pētot visas piedāvātās brīvās sēdvietas visās iespējamās ložās. Cik sapratu pārdošanā bija arī stāvvietas, bet nevienu stāvam tā arī nemanīju. Cenu amplitūda paliela, atļauties patiesībā var da jebkurš, nav tas tik dārgs prieks kā kādreiz šķita.

Nepagāja ne ilgs laiks, kad zolīdi nezolīds atrados vienā no nacionālās operas ložām un ar nepacietību gaidīju atbildi uz jautājumu, vai nu tiešām tā opera ir tik garlaicīga, ka par to pat īsti neviens jaunietis nerunā un ir kā reliģijas temata aizskaršana intelektuāļu vidū.? Ieradās diriģents, visi glauni paplaudēja gan viņam, gan orķestrim un ar laisku mājienu sākās muzikalo instrumentu saplūšana vienā skaņā. Piecu minūšu muzikālais ievads un atveras priekškars, sākas dziedāšana. Atvainojos, rīkles tiem dziedoņiem ir oj-oj-oj, piebļauj visu zāli pat diži nepiepūloties. Izrāde bija trijos cēlienies un pirmais no tiem bija visgarākais, pēc tam kaut kā iepazinis, kas tas par nezvēru sāku to izbaudīt un otrais cēliens burtiski panesās, nu labi varbūt ne ar kādu sportisku vāģi, bet tāda laba velosipēdista ātrumā gan.

Gala rezultātā ir labi pavadīts vakars, izbaudīts kaut kas jauns, reizē klasisks. Bija interesanta alternatīva parasto vakaru izklaidēm [klubi, bāri, pirtis, neko neatceros, labrīt Ruta]. Noteikt apmeklēšu arī simfonisko orķestri, kā arī baletu. Esmu atvērts teju visam, māksla vienmēr ir patikusi un, lai braši iesoļot un saprast mūsdienu mākslas pasauli ir jāiepazīst klasika, uz tā joprojām abi vaļi turās.

Advertisements

Viena atbilde to “Biju uz õperu.”

  1. […] 15, 2008 Kā jau Operas ierakstā pieminēju, ka ar to vien nebeigsies kultūrestētiskais eksperiments ar klasiskām mākslas […]

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: