e – talons

Septembris 27, 2008

Kā jau noteikt lielākā daļa būs dzirdējuši, kaut kad nākamgad Rīgas satiksmes transportlīdzekļos norēķināsimies ar e – taloniem. Ideja apsveicami jeb welcome to the 21st century. Tā kā arī mani tas skars nolēmu pabakstīt savu degunu RS mājaslapā un nedaudz pasmelties info, kas tad par nezvēru mūs gaida. Izskatīju to zinātniski populistisko lasāmvielu, sapratu, ka neieredzu valdības stilā sarakstītus gabalus vēl vairāk. Bet nu īsumā, savā necilajā blogpupiskajā valodā, par Interner explorer e- taloniem.

Tas kaut kad nākamgad ir 2009. gada 1.marts, tā ir tā diena, kad autobusos, trolejbusos un tramvajos sajutīsim Wireless smaržu salonā, un nejau publiskai lietošanai, bet gan jaunajiem norēķinu aparātiem. Paldies dievam tās kartes nebūs jābāž nekādos caurumos, atverēs un pārējās šķirbās, bet gan ar laisku pieskārienu Jums tik pat laiski tiks noskaitīta naudiņa par braucienu. Ironiski skaisti.

Kartes varēs dabūt aizpildot kaut kādu RS anketu, kas būs pieejama gan elektroniski, gan taustāmi. To daram, ja vēlamies savu talonu piesaistīt savam kontam un tad ēri to papildināt. Pie šofera joprojām varēs iegādāties braukšanas biļeti, ko štancēs speciālas iekārtas turpat pie šofera. Ielās solās parādīties biļešu pārdošanas automāti [beidzot], kuros varēšot arī papildināt savas elektroniskās biļetes.

Ak vai, ak vai, ko tad darīs mīļa kontrole?! Tiem viltniekiem būs iedalīti speciāli karšu lasītāji, kuros arī parādīs, esi tu samaksājis par braucienu vai nē. Domāju, ka tas patērēs vairāk laika kā uzmest aci biļetei un ieplēst maliņu, proti, zaķi, truši un pārējie dzīvnieki uzdzīvotāji varēs, nu ja, uz dzīvoties.

Kopumā, manuprāt, ideja skaista un nepieciešama, cik tad var mocīt tos dzeltenos kastrētājus kompostrētājus. Noteikt, ka manā rakstītajā ir bail, ku biezs ar neprecizitātēm, bet ceru, ka vismaz abstraksts ieskats kā tas notiks parādījās.

Lai Jums vienmēr blakus sēž tikai tīri, smaržigi, neapčurājušies un smaidīgi līdzbraucēji. 🙂 Jauku braucienu!

Advertisements

2 Atbildes to “e – talons”

 1. Jānis said

  Problēma ir tā, ka nav mehānisma, kā pasažieris var pamatot, ka reģistrējies. Citiem vārdiem sakot pasažieris ir beztiesīgs.

  Vakar braucu ar 14. trolejbusu. Apmēram pēc stundas atgriezos mājās. Iekārta nofiksēja atzīmēšanos (paziņoja, ka esmu atzīmējies, samazināja atlikušo braucienu skaitu), taču kontrole man apgalvoja, ka esmu braucis ar šo trolejbusu iepriekš, un tagad neesmu reģistrējies.
  Netaisos zīlēt kafijas biezumos: droši vien atkārtoti reģistrējoties zināmā laika intervālā netiek fiksēts jaunais atzīmēšanās laiks, varbūt nopirktais e-talons ir ar defektu,
  varbūt atzīmēšanās iekārta ir ar defektu (iemeslu var būt ļoti daudz – tikai tie, kas neko nejēdz no šīm iekārtām var apgalvot, ka tās ir drošas), taču es neko nevaru pierādīt.

  Un te nu viennozīmīgi ir darbs advokātiem (jāsavāc pietiekami daudz neapmierināto, lai var nolīgt advokātu).
  Rīgas Satiksme ir jāiesūdz tiesā: uzvara garantēta 100%,
  citādi dažādu brāķu ražotāji varēs gandēt citiem nesodīti nervus un vēl nepamatoti iekasēt soda naudu.

  Jānis

 2. Hi
  I am looking for ticket validator for city bus , for Syria , or similar idea , or driver collect the fare and print a ticket syatem ,
  must be easy simple and low cost

  if you can advise me pls write to me :
  Loutfi-kh@hotmail.com

  Loutfi Khamis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: