Kabatas zagļi.

jūnijs 8, 2008

pocketKādu laiku iepriekš, par ziņu portālu sevi saucošā vietnē, izlasīju kādu lasītāja rakstu par citu maku iekārotājiem sabiedriskajā transportā. Pārsteidza komentāru bērums par šīm neģēlībām ikdienā, tepat mums apkārt. Tas lika man aizdomāties un turpmāk būt piesardzīgākam.

Es kā naivs un dzīves neizmācīts būdams, savu maku kā jau allaž turu aizmugurējā [lai neteiktu pakaļējā] bikškabatā, parasti nemaz neaizdomājoties, par tā drošību, arī sabiedriskajā transportā. Pirmo reizi sajutu nelāgu nedrošību par savu budžetu kabatā, braucot ar 6. tramvaju uz centra pusi, kad mazajā vilciena brālī iekāpa pāris tumsnējas ādas īpašnieki. Neesmu dižs stereotipu piekritējs, tāpēc sākumā tam nepievērsu itnemazāko uzmanību, bet, kad ar acs kaktiņu pamanīju, ka tieku cieši novērots un izpētīts, palika diezgan neomulīgi. Maks joprojām atradās kabatā [nedaudz pamīņājos uz vietas, lai sajustu to]. Tā nu šis ar tur būtu palicis, ja vien čigānveidīgais radījums nepienāktu pavisam klāt, kaut gan vietas bija gana, kur stāvēt. Sajutu kaut ko nelāgu un pārvietoju maku uz priekšējo kabatu, un sāku vērot viņus, tāpat kā iepriekš to darīja viņi. He, sapratuši, ka šai dīķī zivs jau aizbiedēta, piepeši tie paši četri, kas iekāpa nebūt ne pa vienām durvīm, devās uz vienu izeju, un rau, šie savā starpā runājās [čomaki, saproties].

Pēc šī atgadījuma cenšos būt manīgāks, saprotu, ka patrāpījos amatieriem, vai arī vagons nebija tik traki piebāzsts, lai veiktu nemanāmus apgramstīšanas manevrus.

Lūk, nu jau iz savas nelielās pieredzes un no tā, ko salasījos citur, nolēmu izveidot nelielu rezumējumu, kas varbūt kādam kādreiz ļaus palikt ar pāris nebūt ne liekiem latiem. 🙂

Tātad.

Pirms kāpiet kādā transportlīdzeklī, pavērojiet apkārtējos, arī nedaudz tālāk no pieturas, jo šie šmurguļi mēdz nogaidīt un tad nesties pa galvu pa kaklu itkā tikko būtu pamanījuši trolejbusu pienākam, lai kāptu aiz visiem, stumjot tos iekšā, protams, pa to laiku notiek brutāla aptīrīšana.

Makus, mobilos un visu vērtīgo, cenšaties turēt kaut kur sev priekšā, ja ir iespēja tad ar aiztaisām tās kabatas u.tt.

Mugursomas vēlams vilkt uz vēdera nevis muguras [tiem, kam kompleksu sajūta ir sveša nebūs ar to problēmu].

Parasti garrocim būs kāds paliels maisiņš, tašiņa, jaka, plašķis vai da jebkas pie rokas ar ko nosegt savas darbības pie kāda kabatas. Jā, teju vienmēr kādam ir kaut kas pie rokas, bet, ja diena ir karsta un saulaina, bet čalim nejēgā kurciņa rokā, liek uzmanīties.

Reti šie garnadži strādā [aha, tas viņiem ir darbs, ko veic godprātīgi] pa vienam. Vienmēr būs vismaz vēl kāds, kuram pa fikso nodot savu laupījumu, lai, ja, kas neko nevarētu pierādīt, jo pie viņa taču nekā nav un, ko tu te murgo vispār, kundzīt?!

Un noslēgumā, ir taču 21. gadsimts, mīļie tautieši, neturiet daudz skaidras naudas makā, ja nu notiek tas ļaunākais, bankas norēķinu kartes vismaz var aši nobloķēt un ģimenes budžets varēs dusēt mierīgs. 🙂

Esiet uzmanīgi un neļaujiet citiem uzdzīvoties uz Jūsu neuzmanības rēķina.

Advertisements

7 Atbildes to “Kabatas zagļi.”

 1. Superkaaja said

  nu jā. uzmanīgiem jābūt. :] un šo darbiņu jau viņi gana labi pieprot.
  atceros, ka reiz braucu 15. trolejbusā un laipnā konduktore pabrīdināja, ka trolejbusā ir zaglis, noteica, lai uzmanamies. nepagāja ne 5 minūtes, ka zaglis jau uzdarbojās. viņam nepaveicās un kāds vīrišķis pamanīja to kā viņš cenšas aplaupīt kādu sievieti. rezultātā zaglis tika atspārdīts un aši izmests. bet nu. gadās.
  vispār. sabiedriskais transports zagļiem tāda gana ienesīga darbavieta. ūn vēl. agrāk nebiju tik ļoti par šo tēmu aizdomājusies. ;] uzmanīšos.

 2. Deimis said

  Nu žēl, bet vairs konduktoru arī trolejbusos nav, tā kā jābrīdina pašiem sevi. 😉
  Un 15 troļļiks vispār ir šausmu lieta, he, tieši tagad sanāks ar to pārvietoties. 😀

 3. superkaaja said

  āk. biju jau piemirsusi, ka tagad jādzīvojas ar tiem kompostrieriem. gadās. ;D nu jā. diezgan šausmeklīgs. 😀

 4. Deimis said

  Aha, tagad tie mazie dzeltienie biļešu kastrētāji pie teikšanas! 😀

 5. Salavecis said

  1. Visumā precīzi, tikai –
  2. Ar kurtkiņām arī normāli cilvēki staigā, arī karstā laikā. Jo ja darbs sākas ļoti agri vai beidzas ļoti vēlu?
  3. Sevišķi jau nav ko zagt – nav jau tās naudas vairs. Arī uz kartes…

 6. Deimis said

  Nu, bet, protams, ka būs vienmēr kādam kaut kas pie rokas, bet, ja čalis izskatās aizdomīgi + kaut, kas paliels rokā + sāk spiesties tev tuvāk + … 😉
  Nū algas dienā tās naudas varētu būt pavairāk. 😀

 7. Black Napalm said

  Galvenokārt tieši šī iemesla dēļ, cik vien varu, pārvietojos ar auto. Ja nevar, tad ar riteni. Ja nu arī ar to nevar (vai slinkums, vai vēl kas), tad tikai ar mikriņu..
  Tikai galīgas bezizejas situācijā ar tramvaju/trolejbusu/autobusu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: